info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Czym jest ubezpieczenie firmy?

Stanowi zabezpieczenie prowadzonej działalności gospodarczej. Ubezpieczenie firmy w ramach odpowiedzialności cywilnej to polisa, z której mogą skorzystać przedsiębiorstwa działające w dowolnej branży. Na czym dokładnie polega OC firmy, jaki jest jego szczegółowy zakres i kiedy warto je wykupić? Przeczytaj nasz artykuł i zdobądź rzetelną wiedzę z tego zakresu.

OC firmy

Czym jest ubezpieczenie OC firmy?

Jest to polisa, którą mogą wykupić podmioty rozliczające podatek dochodowy na podstawie ksiąg rachunkowych, książki przychodów i rozchodów, karty podatkowej lub ewidencji ryczałtowanej. Ubezpieczenie OC firmy gwarantuje przejęcie przez TU (towarzystwo ubezpieczeniowe) odpowiedzialności finansowej za ewentualne nieprawidłowości w usługach. Mogą z niego skorzystać przedsiębiorstwa działające w sektorze usługowym, handlowym lub produkcyjnym.

Przedmiot i zakres ubezpieczenia firmy

Profil działalności oraz indywidualne zasady działania wpływają na specyfikę pracy, którą świadczy dana firma. OC oraz inne polisy dla przedsiębiorstw muszą być na tyle wszechstronne, aby pozwoliły zabezpieczyć interesy różnych jednostek. Ich dokładny zakres jest dopasowywany do potrzeb poszczególnych branż.

OC firmy – odpowiedzialność cywilna

Podmiot gospodarczy musi wziąć na siebie obowiązek naprawienia szkód, które wynikają z niedbalstwa pracowników. Kodeks cywilny nakłada także odpowiedzialność za zdarzenia wynikłe bez bezpośredniego wpływu firmy – np. w przypadku poślizgnięcia się na nieodśnieżonych schodach przed wejściem do siedziby (którego następstwem jest uszczerbek na zdrowiu) czy porysowania lakieru samochodu zaparkowanego na wewnętrznym parkingu.

Zakłady muszą brać pod uwagę ryzyko problemów spowodowanych przez wprowadzone na rynek produkty oraz świadczone usługi. Odpowiadają one za szkody oraz są zobligowane do ich naprawy. Wykupienie polisy OC firmy pozwala przenieść na towarzystwo ubezpieczeniowe odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez przedsiębiorstwo osobom trzecim.
Podstawowy zakres polisy obejmuje m.in. ochronę:

  • kontraktową i deliktową,
  • za szkody wyrządzone w sposób nieumyślny,
  • za utracone korzyści oraz straty wynikłe z wypadków,
  • za szkody, które są następstwem wypadku,
  • za szkody w nieruchomościach należących do osób trzecich.

Zakres OC firmy można rozszerzać o wiele ryzyk dodatkowych.

Dobierz indywidualny zakres polisy

Podczas doboru polisy można skorzystać z pomocy dobrego doradcy ubezpieczeniowego. Ważne jest, aby opowiedzieć specjaliście o prowadzonej działalności, oferowanych produktach bądź zakresie świadczonych usług. Przeanalizuje on przykładowy dzień pracy w zakładzie, miejsce wykonywania zadań (stacjonarnie w biurze lub w terenie), weźmie pod uwagę liczbę pracowników i ich stałe zadania. Dzięki temu firma zyska OC, które najlepiej zabezpieczy ją na wypadek jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń.

Ubezpieczenie firmy – skorzystaj z fachowej pomocy!

Chcesz wykupić najlepsze ubezpieczenie firmy, które będzie idealnie dopasowane do specyfiki i potrzeb Twojej działalności? Skorzystaj z doświadczenia i fachowej wiedzy ekspertów, którzy doskonale znają rynek tego typu produktów. Skontaktuj się z doradcami PolisaPortal i powierz zadanie fachowcom. Nasi pracownicy przeanalizują potrzeby oraz ryzyka występujące w Twojej branży i pomogą Ci dobrać najkorzystniejszy zakres OC lub innej polisy. Zajmą się także negocjacjami z TU w Twoim imieniu, aby obowiązujące warunki były maksymalnie korzystne!

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder