info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Ubezpieczenie OC dla IT

Więcej informacji
Allianz_logo

Najczęściej zadawane pytania

Dla kogo ubezpieczenie OC IT?

Oferowane ubezpieczenie OC IT jest skierowane do wszystkich podmiotów gospodarczych realizujących zlecenia związane z:

 • administracją i bezpieczeństwem baz danych,
 • zarządzaniem sieciami, serwerami, infrastrukturą,
 • wykonywaniem grafik komputerowych,
 • programowaniem i tworzeniem aplikacji,
 • obsługą zautomatyzowanych systemów klasy CRM, ERP, SCM itp.,
 • wdrażaniem innowacyjnych projektów na rynku e-commerce,
 • dostarczaniem pozostałych usług i produktów związanych z szeroko rozumianymi technologiami informatycznymi.

Proponowane przez nas ubezpieczenia zawodowe OC są zawsze szyte na miarę i dopasowane do specyfiki konkretnego podmiotu. Niezależnie czy jest to mikro przedsiębiorstwo działające na lokalnym rynku, samozatrudniony specjalista realizujący zadania w ramach umowy B2B, czy też duża firma realizująca globalne złożone projekty w ramach outsourcingu IT – każdy otrzyma od nas profesjonalne i merytoryczne doradztwo.

Posiadanie polisy od odpowiedzialności cywilnej jest często jednym z warunków realizacji kontraktów. Należy bowiem pamiętać, że nowoczesne technologie wymagają dużej specjalistycznej wiedzy i posługiwania się często nowatorskimi metodami i technikami. Taka sytuacja powoduje, że działalność w branży Information Technology jest obarczona ryzykiem popełnienia błędów i wyrządzeniem niemyślnych szkód. Ubezpieczenie OC IT – to świetne rozwiązanie chroniące wykonawcę przed skutkami nieumyślnych szkód i wymiernymi finansowymi stratami.

Jakie szkody pokrywa ubezpieczenie w IT?

Jako profesjonalna agencja online oferująca ubezpieczenia zawodowe wiemy, że działalność w branży IT jest bardzo zróżnicowana. W rezultacie generuje różne rodzaje ryzyka. To powoduje, że optymalna ochrona w ramach polisy OC  zapewnia jedynie produkt, dopasowany do profilu biznesowego działalności gospodarczej konkretnego podmiotu.

Dbając o bezpieczeństwo naszych klientów, każdemu oferujemy indywidualne doradztwo w wyborze skrojonego na miarę optymalnego rozwiązania. Proponujemy pakiety dla firm technologicznych oraz specjalistów w ramach różnych wariantów ochronnych i cenowych. W zależności od potrzeb można wybrać polisę ze standardowym zakresem ochrony, jak i dodatkowymi opcjami.

Ubezpieczenie OC dla IT zapewni odszkodowanie za błędy powstałe w wyniku programowania, projektowania oraz instalowania oprogramowania, opieki serwisowej sprzętu komputerowego, integracji systemów informatycznych, administrowania infrastrukturą teleinformatyczną itp. Polisa może również pokryć koszty wynikające z:

 • obsługi prawnej i udziału w czynnościach administracyjno-sądowych,
 • odtworzenia utraconych (uszkodzonych) baz danych,
 • naruszenia prawa własności intelektualnej,
 • nieuczciwości pracowników,
 • nieterminowego dostarczenia produktu lub wykonania usługi,
 • zaniechania obowiązków wynikających z umowy,
 • cyberataków, włamań, zawirusowania i innych działań związanych z przestępczością w środowisku elektronicznym.

Wszystkie wymienione typy ryzyka mogą powodować powstanie roszczeń finansowych. Szczegółowy zakres ubezpieczenia OC jest każdorazowo dopasowywany przez ekspertów z PolisaPortal do charakteru konkretnej działalności. Zapewniamy szybki kontakt i wiedzę jak dobrać ofertę i taki zakres ochrony, tak aby później klient nie miał problemów. Z nami wybierzesz najlepszą polisę IT skrojoną do Twoich potrzeb!

Dlaczego warto zabezpieczyć się w branży IT?

Nieodłącznym elementem współczesnej gospodarki jest wykorzystywanie najnowszych zdobyczy technologii informacyjno-komunikacyjnych, które diametralnie zmieniły możliwości prowadzenia biznesu. Podstawą funkcjonowania firm są nowoczesne aplikacje i programy komputerowe. Rozwiązania bazujące na zdobyczach internetu stały się motorem napędowym rozwoju handlu, usług i produkcji. Mimo tych niewątpliwych korzyści działalność gospodarcza w branży IT niesie nowe zagrożenia, takie jak np. cyberprzestępczość.

Kluczową rolę w wielu firmach odgrywa profesjonalna obsługa informatyczna, która oferowana jest przez wielu dostawców. W ramach ubezpieczenia OC mogą oni zapewnić sobie ochronę przed odpowiedzialnością cywilną z tytułu swoich działań i wystąpieniem określonych szkód. Dlatego też funkcjonując w branży IT, warto zabezpieczyć się przed konsekwencjami swoich działań. 

Z tytułu zawartej umowy ubezpieczyciel zobowiązuje się zapłacić wszelkie kwoty, do których zapłaty ubezpieczony podmiot zostanie prawnie zobligowany w efekcie wniesionego przeciwko niemu roszczenia. Z polisy zostaną pokryte koszty prawników, doradców podatkowych, biegłych i innych osób uczestniczących w postępowaniach administracyjnych, karnych czy skarbowych. Działalność informatyków, programistów i innych podmiotów ma często charakter międzynarodowy. Ubezpieczenie OC z klauzulą terytorialności zapewni ochronę na całym świecie i pokryje koszty uszkodzenia (utraty) cyfrowych dokumentów, ujawnienia poufnych danych osobowych, wykorzystania materiałów (grafiki, tekstów) objętych przepisami prawa autorskiego, czy nieumyślnego przesłania wirusa. 

Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty polis dla branży IT. Proponujemy korzystne warunki zawarcia umów w różnych wariantach. Jako specjaliści na rynku służymy swoim merytorycznym wsparciem przy wyborze produktu skrojonego na miarę i dopasowanego do Twoich potrzeb. Jeśli szukasz indywidualnego lub grupowego ubezpieczenia OC – sprawdź koniecznie ofertę PolisaPortal!

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder