info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Ubezpieczenie OC dla IT

Więcej informacji
Allianz_logo

Najczęściej zadawane pytania

Dla kogo ubezpieczenie OC IT?

Oferowane ubezpieczenie OC IT jest skierowane do wszystkich podmiotów gospodarczych realizujących zlecenia związane z:

 • administracją i bezpieczeństwem baz danych,
 • zarządzaniem sieciami, serwerami, infrastrukturą,
 • wykonywaniem grafik komputerowych,
 • programowaniem i tworzeniem aplikacji,
 • obsługą zautomatyzowanych systemów klasy CRM, ERP, SCM itp.,
 • wdrażaniem innowacyjnych projektów na rynku e-commerce,
 • dostarczaniem pozostałych usług i produktów związanych z szeroko rozumianymi technologiami informatycznymi.

Proponowane przez nas ubezpieczenia zawodowe OC są zawsze szyte na miarę i dopasowane do specyfiki konkretnego podmiotu. Niezależnie czy jest to mikro przedsiębiorstwo działające na lokalnym rynku, samozatrudniony specjalista realizujący zadania w ramach umowy B2B, czy też duża firma realizująca globalne złożone projekty w ramach outsourcingu IT – każdy otrzyma od nas profesjonalne i merytoryczne doradztwo.

Posiadanie polisy od odpowiedzialności cywilnej jest często jednym z warunków realizacji kontraktów. Należy bowiem pamiętać, że nowoczesne technologie wymagają dużej specjalistycznej wiedzy i posługiwania się często nowatorskimi metodami i technikami. Taka sytuacja powoduje, że działalność w branży Information Technology jest obarczona ryzykiem popełnienia błędów i wyrządzeniem niemyślnych szkód. Ubezpieczenie OC IT – to świetne rozwiązanie chroniące wykonawcę przed skutkami nieumyślnych szkód i wymiernymi finansowymi stratami.

Jakie szkody pokrywa ubezpieczenie w IT?

Jako profesjonalna agencja online oferująca ubezpieczenia zawodowe wiemy, że działalność w branży IT jest bardzo zróżnicowana. W rezultacie generuje różne rodzaje ryzyka. To powoduje, że optymalna ochrona w ramach polisy OC  zapewnia jedynie produkt, dopasowany do profilu biznesowego działalności gospodarczej konkretnego podmiotu.

Dbając o bezpieczeństwo naszych klientów, każdemu oferujemy indywidualne doradztwo w wyborze skrojonego na miarę optymalnego rozwiązania. Proponujemy pakiety dla firm technologicznych oraz specjalistów w ramach różnych wariantów ochronnych i cenowych. W zależności od potrzeb można wybrać polisę ze standardowym zakresem ochrony, jak i dodatkowymi opcjami.

Ubezpieczenie OC dla IT zapewni odszkodowanie za błędy powstałe w wyniku programowania, projektowania oraz instalowania oprogramowania, opieki serwisowej sprzętu komputerowego, integracji systemów informatycznych, administrowania infrastrukturą teleinformatyczną itp. Polisa może również pokryć koszty wynikające z:

 • obsługi prawnej i udziału w czynnościach administracyjno-sądowych,
 • odtworzenia utraconych (uszkodzonych) baz danych,
 • naruszenia prawa własności intelektualnej,
 • nieuczciwości pracowników,
 • nieterminowego dostarczenia produktu lub wykonania usługi,
 • zaniechania obowiązków wynikających z umowy,
 • cyberataków, włamań, zawirusowania i innych działań związanych z przestępczością w środowisku elektronicznym.

Wszystkie wymienione typy ryzyka mogą powodować powstanie roszczeń finansowych. Szczegółowy zakres ubezpieczenia OC jest każdorazowo dopasowywany przez ekspertów z PolisaPortal do charakteru konkretnej działalności. Zapewniamy szybki kontakt i wiedzę jak dobrać ofertę i taki zakres ochrony, tak aby później klient nie miał problemów. Z nami wybierzesz najlepszą polisę IT skrojoną do Twoich potrzeb!

Dlaczego warto zabezpieczyć się w branży IT?

Nieodłącznym elementem współczesnej gospodarki jest wykorzystywanie najnowszych zdobyczy technologii informacyjno-komunikacyjnych, które diametralnie zmieniły możliwości prowadzenia biznesu. Podstawą funkcjonowania firm są nowoczesne aplikacje i programy komputerowe. Rozwiązania bazujące na zdobyczach internetu stały się motorem napędowym rozwoju handlu, usług i produkcji. Mimo tych niewątpliwych korzyści działalność gospodarcza w branży IT niesie nowe zagrożenia, takie jak np. cyberprzestępczość.

Kluczową rolę w wielu firmach odgrywa profesjonalna obsługa informatyczna, która oferowana jest przez wielu dostawców. W ramach ubezpieczenia OC mogą oni zapewnić sobie ochronę przed odpowiedzialnością cywilną z tytułu swoich działań i wystąpieniem określonych szkód. Dlatego też funkcjonując w branży IT, warto zabezpieczyć się przed konsekwencjami swoich działań. 

Z tytułu zawartej umowy ubezpieczyciel zobowiązuje się zapłacić wszelkie kwoty, do których zapłaty ubezpieczony podmiot zostanie prawnie zobligowany w efekcie wniesionego przeciwko niemu roszczenia. Z polisy zostaną pokryte koszty prawników, doradców podatkowych, biegłych i innych osób uczestniczących w postępowaniach administracyjnych, karnych czy skarbowych. Działalność informatyków, programistów i innych podmiotów ma często charakter międzynarodowy. Ubezpieczenie OC z klauzulą terytorialności zapewni ochronę na całym świecie i pokryje koszty uszkodzenia (utraty) cyfrowych dokumentów, ujawnienia poufnych danych osobowych, wykorzystania materiałów (grafiki, tekstów) objętych przepisami prawa autorskiego, czy nieumyślnego przesłania wirusa. 

Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty polis dla branży IT. Proponujemy korzystne warunki zawarcia umów w różnych wariantach. Jako specjaliści na rynku służymy swoim merytorycznym wsparciem przy wyborze produktu skrojonego na miarę i dopasowanego do Twoich potrzeb. Jeśli szukasz indywidualnego lub grupowego ubezpieczenia OC – sprawdź koniecznie ofertę PolisaPortal!

Jakie ubezpieczenie jest najbardziej odpowiednie dla programisty?

Najbardziej odpowiednie dla programisty jest ubezpieczenie OC zawodowe. Chroni ono programistę przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem jego zawodu. Obejmuje szkody majątkowe, osobowe i prawne.

Jeśli nie wiesz, jakie ubezpieczenie byłoby dla Ciebie odpowiednie, skontaktuj się z nami. Specjaliści z Polisa Portal pomogą w wyborze najlepszego ubezpieczenia dla programistów.

Jakie są najczęstsze szkody, które mogą być objęte ubezpieczeniem OC zawodowym programisty?

Do najczęstszych szkód, które mogą być objęte ubezpieczeniem OC zawodowym programisty należą:

 • błędy w kodzie, które powodują awarie systemów informatycznych,
 • naruszenie bezpieczeństwa danych osobowych,
 • utratę danych,
 • niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy o świadczenie usług informatycznych.

Jeśli chcesz, by Twoja firma była ubezpieczona przed innymi szkodami, skontaktuj się z nami, ustalimy szczegóły.

Kto może ubezpieczyć się w zakresie OC zawodowego?

W zakresie OC zawodowego mogą się ubezpieczyć zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne świadczące usługi informatyczne: programiści, administratorzy sieci itd.

Jaki jest koszt ubezpieczenia OC zawodowego dla programistów?

Koszt ubezpieczenia OC zawodowego zależy od wielu czynników, takich jak:

 • doświadczenie zawodowe,
 • branża, w której programista pracuje,
 • wielkość firmy, w której pracuje programista,
 • suma ubezpieczenia.

Czy programista, który pracuje na podstawie umowy B2B, powinien wykupić ubezpieczenie OC zawodowe?

Tak, programista, który pracuje na podstawie umowy B2B, powinien wykupić ubezpieczenie OC zawodowe. Chroni ono go przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone klientom, a także przed potencjalnym działaniem regresowym ze strony klienta.

Dodatkowe informacje:

 • Ubezpieczenie OC zawodowe programisty może być wykupione w dowolnym momencie, niezależnie od tego, czy programista świadczy usługi na podstawie umowy o pracę, umowy B2B, czy też prowadzi działalność gospodarczą.
 • Ubezpieczenie OC zawodowe programisty jest ważna w Polsce i za granicą.
 • Ubezpieczenie OC zawodowe programisty można wykupić u wielu ubezpieczycieli. Warto porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Ubezpieczenia dla programistów - opinie klientów

Jestem programistą od 10 lat i od 5 lat mam wykupione ubezpieczenie OC zawodowe. Jestem bardzo zadowolony z tej usługi. Ubezpieczenie daje mi poczucie bezpieczeństwa i pewności, że w razie wyrządzenia szkody klientowi będę miał pokryte koszty jej naprawienia.

Proces zakupu ubezpieczenia był bardzo prosty i szybki. Wystarczyło wypełnić formularz online i wysłać go do Polisa Portal. W ciągu kilku dni otrzymałem decyzję o ubezpieczeniu i polisę.

W razie wypadku ubezpieczyciel sprawnie i profesjonalnie zajął się sprawą. Postępowanie likwidacyjne przebiegło bezproblemowo i w krótkim czasie otrzymałem odszkodowanie.

Krzysztof

Jestem programistą freelancerem i pracuję na podstawie umowy B2B. Dzięki Polisa Portal, wykupiłem ubezpieczenie OC zawodowe, ponieważ chciałem zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone moim klientom.

Ubezpieczenie jest bardzo korzystne cenowo, a zakres ochrony jest szeroki. Obejmuje zarówno szkody majątkowe, jak i osobowe. Dodatkowo ubezpieczenie obejmuje szkody wyrządzone w związku z realizacją projektów zagranicznych.

Jestem bardzo zadowolony z tej usługi. Ubezpieczenie daje mi poczucie bezpieczeństwa i pewności, że mogę spokojnie wykonywać swoją pracę.

Adam

Jestem programistą w firmie IT. Pracuję nad dużymi projektami, które są kluczowe dla funkcjonowania firmy. Dlatego zdecydowałem się wykupić ubezpieczenie OC zawodowe.

Ubezpieczenie daje mi poczucie bezpieczeństwa i pewności, że w razie wyrządzenia szkody firmie będę miał pokryte koszty jej naprawienia. Dodatkowo ubezpieczenie obejmuje szkody wyrządzone w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych.

Jestem bardzo zadowolony z tej usługi. Ubezpieczenie daje mi komfort psychiczny i pozwala mi skupić się na swojej pracy. Polecam Polisa Portal - wzorowa obsługa klienta.

Karol

Jestem programistą i mam własną firmę. Wykupiłem ubezpieczenie OC zawodowe, ponieważ chciałem zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Ubezpieczenie jest bardzo korzystne cenowo, a zakres ochrony jest szeroki. Obejmuje zarówno szkody majątkowe, jak i osobowe. Dodatkowo ubezpieczenie obejmuje szkody wyrządzone w związku z realizacją projektów w ramach outsourcingu.

Jestem bardzo zadowolony z tej usługi. Ubezpieczenie daje mi poczucie bezpieczeństwa i pewności, że mogę spokojnie rozwijać swoją firmę.

Robert
Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder