info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Dlaczego warto zdecydować się na OC działalności?

Na ubezpieczenie OC działalności decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Co obejmuje polisa i dlaczego warto w nią zainwestować, niezależnie od branży?

OC działalności – czym jest i co obejmuje?

Ubezpieczenie OC firmy umożliwia pokrycie kosztów związanych z wyrządzonymi osobom trzecim szkodami, zazwyczaj całkowicie nieświadomie. Niektóre przedsiębiorstwa mają obowiązek posiadać taką polisę, dla innych – jest ona dobrowolna. W niektórych przypadkach okazuje się ona jednak naprawdę przydatna. Ceny OC są zróżnicowane – wszystko zależy od charakteru danej działalności. Nie są one jednak wygórowane, a mogą przynieść przedsiębiorcy wiele korzyści. Ubezpieczenie działalności obejmuje m.in. koszty obrony sądowej, szkody wynikające z nieprawidłowego działania podwykonawców. Możliwe jest również ubezpieczenie firmy od pożaru, kradzieży z włamaniem, katastrofy budowlanej czy dewastacji.

OC firmy i działalności – dlaczego warto?

Ubezpieczenie działalności chroni przedsiębiorcę w wielu sytuacjach. Zabezpiecza ono firmowe finanse, chroni przed ewentualnymi roszczeniami, a ponadto – buduje wizerunek danej firmy. Ochrona dopasowana jest do poszczególnych branż oraz ryzyka. W www.polisaportal.pl analizujemy sytuację konkretnej firmy oraz jej indywidualne potrzeby. Ubezpieczenie gwarantuje m.in. ochronę prawną i uwzględnia różnego rodzaju szkody. Warto wiedzieć, że organizacje posiadające polisę są uznawane przez klientów za odpowiedzialne i godne zaufania.

Ubezpieczenie OC dla IT

Ubezpieczenie OC IT skierowane jest głównie do informatyków, grafików, programistów oraz innych specjalistów z branży IT. Korzysta z niego większość firm technologicznych. OC dla IT z dodatkiem Cyber obejmuje m.in. uszkodzenia i zaginięcia danych, ataki hakerskie, zaniechania czy nieuczciwe praktyki. W przypadku błędów, procesy sądowe generują bardzo wysokie koszty. Dzięki polisie to towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty rozpraw. Tym samym, firma nie jest narażona na bankructwo, a tym bardziej – upadek. Przedsiębiorstwa posiadające ubezpieczenie nie muszą martwić się o wypłacanie odszkodowań „na własną rękę”.

Polisa OC firmy budowlanej

Ubezpieczenie firmy remontowej czy budowlanej pomaga pokryć straty za uszkodzenie materiałów i mienia klienta, wadliwie wykonane prace czy szkody wyrządzone z winy podwykonawców lub pracowników firmy. Co istotne, obowiązuje ono zarówno podczas wykonywania zleceń, jak również po zakończeniu prac. Możliwe jest rozszerzenie polisy o ubezpieczenie NNW czy za wypadki przy pracy – np. wyrządzone przez maszyny bądź pojazdy. Firma remontowa czy budowlana nie jest wówczas zmuszona pokrywać kosztów odszkodowania z własnego budżetu. Jeśli firma posiada OC, klient może otrzymać odszkodowanie. Posiadanie polisy jest więc naprawdę ważne w przypadku branży budowlanej.

W polisaportal.pl dobierzesz OC dla swojej działalności bez konieczności wychodzenia z domu czy biura. Nasi eksperci pomogą Ci wybrać najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe i ofertę zgodną z wszelkimi potrzebami Twojej firmy.

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder