info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Gwarancje ubezpieczeniowe – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Gwarancja ubezpieczeniowa cieszy się wśród przedsiębiorców coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego – znacząco zwiększa ona wiarygodność marki. Sprawdź najczęściej zadawane pytania na jego temat i poznaj najważniejsze informacje!

Gwarancja ubezpieczeniowa – czym jest?

Gwarancja ubezpieczeniowa jest potwierdzeniem od niezależnego podmiotu – np. towarzystwa ubezpieczeniowego – że dana firma posiada możliwości i zasoby finansowe, aby realizować dany projekt, inwestycję bądź startować w przetargu. Poświadcza ono, że przedsiębiorstwo zrealizuje przedsięwzięcie w określonym czasie, zachowując jednocześnie wysoką jakość usług. Warto wiedzieć, że otrzymanie gwarancji ubezpieczeniowej związane jest z pewnymi wymogami. To np. odpowiednia jakość wykonywanych usług, brak opóźnień, terminowość oraz finalizacja inwestycji. Na gwarancję ubezpieczeniową warto zdecydować się w przypadku prowadzenia dużej firmy czy korporacji, realizującej dużą ilość inwestycji i projektów. Obecnie coraz więcej inwestorów i klientów wymaga jego posiadania. Mają oni wówczas pewność, że oddają inwestycję w ręce ekspertów.

Jakie są rodzaje gwarancji ubezpieczeniowych?

Wyróżniamy kilka rodzajów gwarancji ubezpieczeniowych. To m.in.:

  • ubezpieczenie należytego wykonania umowy;
  • ubezpieczenie należytego wykonania usługi;
  • ubezpieczenie wadialne (przetargowe);
  • ubezpieczenie zwrotu zaliczki;
  • ubezpieczenie właściwego usunięcia wad i usterek;
  • ubezpieczenie pod kontrakt.

Wszystkie wymienione rodzaje gwarancji ubezpieczeniowych są dostępne w Polisaportal.pl. Jeżeli chcesz, aby Twoja firma była kojarzona m.in. z wysoką jakością usług i ich terminowym wykonywaniem, warto zdecydować się na gwarancję.

Co dają firmie gwarancje ubezpieczeniowe?

Gwarancja ubezpieczeniowa wiąże się z wieloma korzyściami zarówno dla danego przedsiębiorstwa, jak i dla inwestora. Jest ona wiarygodnym poświadczeniem, że firma ma odpowiednie możliwości oraz zasoby, by zrealizować projekt bądź inwestycję. Gwarantuje jej wypłacalność i sprawia, że klient ma do niej znacznie większe zaufanie. Ubezpieczenia gwarancyjne zapewniają również wysoką jakość usług wykonywanych przez daną firmę. Jeśli realizujesz wiele projektów, może się ono okazać bardzo korzystnym wyborem.

Czy gwarancja ubezpieczeniowa jest obowiązkowa?

Gwarancja ubezpieczeniowa jest całkowicie dobrowolna. Warto jednak się na nią zdecydować, jeżeli zależy nam na wiarygodności marki oraz zaufaniu inwestorów i klientów. Jeżeli jesteś właścicielem firmy, w Polisaportal.pl otrzymasz idealnie dopasowaną do niej ofertę. Dzięki temu potwierdzisz jej wiarygodność i zwiększysz zaufanie potencjalnego klienta, gwarantując mu m.in. terminowość. Nasi eksperci pomogą Ci nie tylko wybrać odpowiednie gwarancje ubezpieczeniowe , ale również dopełnić wszelkich formalności. Przy okazji możesz wybrać także ubezpieczenie OC firmy, np. od losowych zdarzeń czy polisę dla członków zarządu i kierownictwa.

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder