info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Jak skutecznie ubezpieczyć firmę?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z mniej lub bardziej realnym ryzykiem poniesienia określonej straty. W tej sytuacji zasadnymi stają się pytania: jak ubezpieczyć firmę oraz co powinno zawierać ubezpieczenie przedsiębiorstwa? Odpowiedzi na tak przedstawione wątpliwości udzielamy w ramach niniejszego artykułu. Koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Jak skutecznie ubezpieczyć firmę

Ubezpieczenie firmy – dlaczego jest tak ważne?

Każdy przedsiębiorca dąży do zagwarantowania swojej organizacji stabilnej sytuacji finansowej. Niestety, kwestie te nie zależą wyłącznie od podejmowania określonych decyzji biznesowych czy też stylu zarządzania zespołem pracowniczym i realizowanymi przez nich zadaniami. Na zdarzenia losowe, takie jak pożar czy zalanie, nie masz żadnego wpływu. Wbrew pozorom do takich sytuacji dochodzi relatywnie często, a spowodowane nimi straty zwykle są ogromne. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie firmy skutecznie ochroni Cię przed skutkami tych zdarzeń, a także przed konsekwencjami ewentualnych błędów w prowadzeniu działalności, które wbrew powszechnemu przekonaniu przydarzają się nie tylko młodym i niedoświadczonym przedsiębiorcom.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje w sprawie wyboru odpowiedniego pakietu, zwróć uwagę na dwie kwestie:

 • co powinno zawierać dane ubezpieczenie firmy,
 • jaki zakres ochrony będzie dla Ciebie najkorzystniejszy?

Uzyskanie odpowiedzi na te pytania umożliwi Ci dobór optymalnego rozwiązania.

Zastanawiasz się, nie tylko jak, ale przede wszystkim gdzie ubezpieczyć przedsiębiorstwo? Na Polisaportal.pl kupisz polisę „szytą” na miarę Twoich potrzeb. Naszą ofertę kierujemy do właścicieli firm działających na terenie całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem dużych miast, takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Wrocław. Proponujemy atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe zwłaszcza dla przedsiębiorców z branży budowlanej oraz IT.

Ubezpieczenia dla firm – zakres ochrony

Zastanawiasz się, co powinno zawierać ubezpieczenie firmy? Warto dysponować m.in. polisą OC działalności i mienia. Takie rozwiązanie w dłuższej perspektywie czasowej przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim możesz bez trudu dopasować zakres ochrony do specyfiki branży, w której funkcjonuje Twoje przedsiębiorstwo. Odpowiednio dobrany pakiet ubezpieczeniowy dostępny w wersji podstawowej i rozszerzonej gwarantuje pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Nie ma znaczenia, jak duża jest Twoja firma. Możesz wykupić m.in. OC na produkt i wykonane usługi, opcjonalnie rozszerzając polisę o specyficzne ryzyka typowe dla danej branży.

Ubezpieczenia pracowników

Wielu przedsiębiorców decyduje się na wykup pakietów ubezpieczeniowych dla pracowników. Od pracodawcy zależy, na jakie wyjście się zdecyduje. Ma do wyboru albo indywidualne rozwiązania dopasowane do potrzeb danych osób, albo ubezpieczenie grupowe. Z tą drugą opcją wiąże się szereg korzyści, wśród których można wymienić m.in.:

 • niską miesięczną składkę (zwykle nie przekracza ona kwoty 60 zł);
 • brak okresu karencji;
 • minimum formalności;
 • szeroki zakres ochrony, obejmujący zasięgiem różnego rodzaju sytuacje (np. choroby, wypadki przy pracy i w drodze do niej).

Atrakcyjne oferty tego typu polis znajdziesz na Polisaportal.pl. Musisz jednak pamiętać, że wadą ubezpieczeń grupowych jest niemożność dopasowania ich zakresu do indywidualnych sytuacji.

Najlepsze ubezpieczenia OC w zasięgu ręki

Wychodzimy naprzeciw indywidualnym potrzebom naszych klientów, oferując im atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe odpowiedzialności cywilnej. Zastanawiasz się, co powinny one zawierać? Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Na przykład budowlańcom proponujemy atrakcyjne OC na wadliwie wykonane prace, z którego można pokryć szkody wynikające np. ze zniszczenia mienia klienta albo materiałów budowlanych.

Podejmujemy się bezpłatnej analizy sytuacji każdego przedsiębiorcy i prowadzonej przez niego organizacji. Zajmujemy się wyszukiwaniem najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku, dopasowując je do indywidualnych potrzeb danego klienta. W jego imieniu załatwiamy wszystkie formalności. Nieograniczony dostęp do ubezpieczeń firmy online pozwala przedsiębiorcom na zaoszczędzenie cennego czasu.

Ubezpieczenia na Polisaportal.pl – kompleksowa oferta

PolisaPortal zatrudnia wysokiej klasy specjalistów, którzy oferują usługi z zakresu doradztwa ubezpieczeniowego. Wskazujemy klientom, która polisa jest w stanie najlepiej spełnić ich oczekiwania. Pomagamy też w załatwianiu wszelkich formalności związanych z ich zakupem. Z naszej pomocy możesz skorzystać osobiście, odwiedzając nasze biuro lub umawiając się na spotkanie z pracownikiem w innym miejscu. Obsługujemy także klientów online. Sam wybierasz opcję, która najbardziej Ci odpowiada. My dostosowujemy się do Twoich życzeń.

Ubezpieczenie OC – obowiązkowe i dobrowolne

Musisz mieć świadomość, że w większości przypadków zakup polisy ubezpieczeniowej dla przedsiębiorców ma charakter dobrowolny. Istnieje ograniczony katalog zawodów, których przedstawiciele muszą obligatoryjnie dysponować OC. Do takich profesji zalicza się m.in.:

 • księgowych;
 • lekarzy;
 • adwokatów;
 • notariuszy;
 • architektów i inżynierów budownictwa.

Reprezentanci pozostałych zawodów mogą zdecydować się na zakup jednego z dobrowolnych ubezpieczeń firmy, które są dostępne dla różnych branż. Choć nie mają oni obowiązku wykupu polisy, polecamy im skorzystanie z tego rozwiązania. Dzięki niemu można skutecznie zabezpieczyć się przed roszczeniami klientów czy kontrahentów, a także pokryć szkody powstałe na skutek błędów popełnionych przy realizacji usługi.

Cena ubezpieczenia OC

Ceny ubezpieczenia OC firmy uzależnione są głównie od zakresu oferowanej ochrony, rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, a także wielkości przedsiębiorstwa. Budowlańcom proponujemy zakup standardowej polisy, za którą co miesiąc trzeba odprowadzać kwotę w minimalnej wysokości 40 zł. Analogiczna wartość składki dla informatyków wynosi natomiast 33 zł. Dla przedstawicieli zawodów obarczonych obowiązkiem posiadania pakietu ubezpieczeniowego przygotowaliśmy standardową polisę, za którą zapłacisz 250 zł rocznie. Pamiętaj jednak, że im droższą opcję wybierzesz, tym na skuteczniejszą ochronę możesz liczyć. Z reguły najwyższe składki ubezpieczenia muszą opłacać korporacje, które działają na rynku międzynarodowym. Dotyczy to także przedsiębiorców pracujących na specjalistycznym sprzęcie oraz wykorzystujących przy realizacji określonych zadań trudno dostępne surowce i materiały. Niskie koszty ubezpieczenia dostępne są natomiast dla firm produkcyjnych i usługowych.

Zakres ubezpieczenia OC

Zastanawiasz się, co powinno zawierać ubezpieczenie przedsiębiorstwa? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. W jego zakresie mogą mieścić się m.in. wypadki przy pracy, a także różnego rodzaju uszkodzenia powstałe np. na skutek awarii urządzeń albo wyrządzone przez podwykonawców lub przez maszyny wolnobieżne. Szeroko zakrojoną ochroną zostają objęte szkody osobowe i rzeczowe wynikające z prowadzonej działalności gospodarczej. Wyróżnia się przy tym tzw. OC deliktowe oraz kontraktowe.

Jak ubezpieczyć firmę za granicą?

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą o zasięgu międzynarodowym, na pewno zastanawiasz się, jak ubezpieczyć firmę za granicą. Dzięki odpowiedniemu pakietowi ubezpieczeniowemu nie musisz martwić się koniecznością ewentualnej wypłaty odszkodowania zagranicznym klientom i kontrahentom za nienależyte wykonanie zadania lub szkody powstałe w związku z realizacją usługi. W takim przypadku wszystkie wydatki zostają przeniesione na ubezpieczyciela.

Trudno jednoznacznie określić koszty zakupu tego typu polisy. Zależą one od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, a także zakresu oferowanej ochrony. Na Polisaportal.pl znajdziesz ubezpieczenie firmy odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb.

Ubezpiecz swoją firmę już dziś!

Na Polisaportal.pl skutecznie zabezpieczysz swoje przedsiębiorstwo przed skutkami błędnych decyzji biznesowych, a także nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Masz do wyboru kilka pakietów ochronnych. Od Ciebie zależy, jakie ubezpieczenie firmy wybierzesz. Najważniejsze jest, żeby zapewniało ono możliwie jak najszerszy zakres zabezpieczenia w przystępnej cenie. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami!

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder