info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

OC firmy budowlanej w pytaniach i odpowiedziach

Ubezpieczenie OC w branży budowlanej nie jest obowiązkowe. Do niedawna niewiele przedsiębiorstw decydowało się na dodatkowe zabezpieczenie. Niektórzy nadal uważają, że jest to zbędny wydatek i nie ma sensu wykupywać polisy od odpowiedzialności cywilnej. Jednak coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na taki rodzaj zabezpieczenia. Branża budowlana wiążę się z zakupem wielu drogich sprzętów i z zatrudnianiem specjalistów. Zdarzają się sytuacje, gdzie nie jesteśmy w stanie przewidzieć błędu. Właśnie w takich sytuacjach polisa OC jest przydatna. Odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z ubezpieczeniem firmy budowlanej.

Polisa firm

Jakie ubezpieczenie dla firmy budowlanej wybrać?

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie ubezpieczenia należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy dana polisa ma klauzulę dla firm budowlanych. Jest to ważne, ponieważ standardowe umowy zazwyczaj wykluczają ryzyka, które mają powiązanie z pracami budowlanymi. W takim wypadku zakup polisy nie ma sensu. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest zakres. Polisa OC firmy budowlanej powinna być odpowiednio dostosowana do Twojego przedsiębiorstwa, aby w pełni zabezpieczyć firmę, właściciela oraz pracowników. Na rynku ubezpieczeń dostępne są warianty deliktowe lub kontraktowe. W przypadku firm budowlanych najlepiej zakupić obydwa warianty.

Polisa OC firmy budowlanej – jak dobrać ryzyka?

Najważniejszym aspektem jest dobranie odpowiednich klauzul. To właśnie one będą istotne, gdy wydarzy się jakieś zdarzenie. Przed decyzją o zakupie najlepiej przeanalizować sytuację swojej firmy. Wypisać wszystkie ewentualności, oferowane usługi oraz posiadane sprzęty. To znacznie ułatwi przewidzenie zagrożeń. Po takiej analizie najlepiej skonsultować się z doradcą z firmy ubezpieczeniowej. Specjalista najlepiej wie, które zakresy będą skutecznie zabezpieczać dane przedsiębiorstwo. Ubezpieczenie firmy remontowej powinno zawierać wszystkie potencjalne zdarzenia, bez wyjątków.

OC dla firmy budowlanej – jak długo powinna trwać umowa?

Częstym pytaniem osób rozważających zakup polisy OC jest – od czego zacząć? Na rynku istnieją setki firm, które oferują różnorodne pakiety ubezpieczeń. Wybór tego jednego jest przez to utrudniony. Najlepszym rozwiązaniem, aby uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania, jest skorzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego. Osoba, która na co dzień ma styczność ze wszystkimi dokumentami, najlepiej wie, który zakres jest najkorzystniejszy. Najczęściej wybierany okres trwania umowy to 12 miesięcy. Jednak umowa powinna trwać przez cały czas, gdy prowadzisz aktywnie swoją firmę budowlaną.

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej – jakie są najczęstsze błędy podczas pospisywania umowy?

Najczęstszy błąd wynika z nieprzekazania dokładnych informacji przez przedsiębiorcę agentowi ubezpieczeniowemu. W takim wypadku nietrudno o przypadkowe wprowadzenie w błąd, co w konsekwencji może doprowadzić do sporych strat. Nie warto zaniżać danych, aby uzyskać niższą cenę polisy OC. Jeżeli tak zrobisz, ubezpieczenie firmy budowlanej nie będzie praktyczne.

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder