info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

OC zawodowe dla IT – poznaj je bliżej

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko sporo przywilejów, ale również mnóstwo obowiązków a jako właściciel bierzesz odpowiedzialność za siebie oraz zatrudnianych pracowników. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien wykupić odpowiednie ubezpieczenie OC. Szczególną uwagę na dodatkowe zabezpieczenie powinni zwrócić specjaliści z branży IT. Dobrze dobrana polisa będzie chronić Cię od ryzyka cybernetycznego, jak i zabezpieczy używany sprzęt. W poniższym artykule dowiesz się, czego dotyczy i na co zwrócić uwagę przy wyborze OC zawodowego dla IT.

Polisa

Ubezpieczenie OC dla IT – dla kogo jest kierowane

Osoby, które pracują na umowie B2B, ponoszą pełną odpowiedzialność cywilną za wykonaną przez siebie pracę. Specjaliści IT często wykonują różnorodne programy, które przechwytują dane wrażliwe klientów. Jeżeli coś pójdzie nie tak, to kontrahent, dla którego wykonałeś aplikację lub dedykowany program, może pociągnąć Cię do odpowiedzialności. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej wykupić z wyprzedzeniem odpowiednie ubezpieczenie OC IT, aby nie martwić się ewentualnymi błędami. Taka polisa często jest jednym z wymogów podczas podejmowania współpracy z międzynarodowym klientem. Co więcej, nie tylko osoby na samozatrudnieniu podpisują takie umowy, ale również specjaliści pracujący na podstawie umowy o pracę.

Ubezpieczenie OC IT – zakres odpowiedzialności

Najważniejszą rzeczą jest dobra, a nawet doskonała, znajomość wykupowanej polisy zawodowego OC. Żeby tak było, musisz pierwsze poznać wszystkie wymagania swojego kontrahenta. W tym przypadku pierwszą rzeczą jest określenie obowiązków, jakie zostaną Ci powierzone. Im jest ich więcej, tym większa będzie Twoja odpowiedzialność. Może to wiązać się z ewentualnymi roszczeniami firmy, z którą współpracujesz. Właśnie dlatego zadbaj o to, aby wykupione ubezpieczanie OC dla IT było adekwatne do zakresu odpowiedzialności, jaka Cię dotyczy. Najlepszym rozwiązaniem jest przedstawienie wszystkich oczekiwań agentowi ubezpieczeniowemu, aby mieć pewność, że nic nie zostanie pominięte.

Ubezpieczenie OC dla IT – co powinno obejmować

Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie umów z kontrahentami. Po tym będziesz wiedzieć, co jest niezbędne w Twojej polisie zawodowej OC. Najważniejszymi punktami, jakie powinny znajdować się w ubezpieczeniu, są:

  • odpowiedzialność kontaktowa,
  • działanie polisy na całym świecie,
  • odpowiednie sumy gwarantowanego ubezpieczenia,
  • możliwie jak najmniejsza liczba wykluczeń,
  • koszty obrony sądowej,
  • utrata danych wrażliwych lub ich przypadkowe udostępnienie osobą nieupoważnionym.

Podsumowanie

Ubezpieczenie OC dla IT jest jednym z ważniejszych punktów, gdy decydujesz się na współpracę w formacie B2B. Istotny jest oferowany zakres polisy. To właśnie to decyduje, czy dostaniesz odpowiednią sumę odszkodowania w przypadku pojawienia się zaniechań. Dla pewności najlepiej skontaktować się z zaufanym towarzystwem ubezpieczeniowym, aby specjalista wybrał najkorzystniejszą ofertę.

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder