info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Ubezpieczenie działalności – co może obejmować?

Ubezpieczenie działalności sprawia, że towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje odpowiedzialność finansową za ewentualne nieprawidłowości w wykonywanych przez firmę usługach. Działa ono nie tylko podczas świadczenia tych usług, ale również po zakończeniu prac. Co dokładnie obejmuje OC działalności?

Odpowiedzialność za szkody

Ubezpieczenie OC działalności obejmuje m.in. odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez firmę –nieumyślnie – osobom trzecim. Mowa zarówno o szkodach będących następstwem wypadku czy szkodach nieruchomości należących do osoby trzeciej, jak i o utraconych korzyściach czy stratach związanych z wypadkiem. Dzięki OC, firma zabezpiecza się przed roszczeniami klientów.

Pożar i inne sytuacje losowe

Decydując się na ubezpieczenie działalności, firma zabezpiecza się również od kradzieży z włamaniem, dewastacji, katastrofy budowlanej czy potłuczenia szklanych elementów. Ponadto, ubezpieczenie obejmuje zdarzenia losowe, m.in. takie jak pożary czy powodzie. Firma może rozszerzyć OC m.in. o odszkodowania w przypadku awarii mechanicznych czy kradzieży.

Mienie klienta

Ubezpieczenie działalności może obejmować również naprawy mienia osób trzecich w przypadku, kiedy zostanie ono uszkodzone sprzętem wykonującej prace firmy. W przypadku zniszczenia mienia klienta, przedsiębiorstwo posiadające ubezpieczenie nie musi wypłacać odszkodowania z własnego budżetu. OC w całości pokrywa straty za zniszczenie materiałów lub mienia.

Ochrona prawna

Ochrona prawna zabezpiecza firmę korzystającą z ubezpieczenia przed kosztami sporów prawnych. Nie należą one do najniższych, dlatego warto posiadać taką polisę nawet jeżeli dla naszego zawodu nie jest ona obowiązkowa. Dzięki niej, zwracane są m.in. koszty wynajęcia adwokata czy radcy prawnego oraz inne koszty sądowe. Firma otrzymuje także dostęp do porady prawnej przez telefon.

Opcje dodatkowe

Decydując się na ubezpieczenie OC IT, firmy budowlanej, fotowoltaicznej czy działającej w każdej innej branży, przedsiębiorca ma prawo dobrać dodatkowe rozszerzenia. To m.in. NNW – Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, OC za wypadki przy pracy, ubezpieczenie za wadliwie wykonaną pracę czy szkody spowodowane przez maszyny i wolnobieżne pojazdy.

Ubezpieczenie firmy powinno być zawsze odpowiednio dopasowane do konkretnej branży oraz związanego z nią ryzyka. Inną polisę wybierze firma IT, inne będzie ubezpieczenie dla firmy budowlanej, a jeszcze inne – dla właściciela warsztatu samochodowego. W Polisaportal.pl każdy Klient jest w stanie znaleźć ubezpieczenie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Nasi wykwalifikowani doradcy bezpłatnie analizują sytuację danego przedsiębiorstwa i pomagają dobrać najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe. Cały proces odbywa się za pośrednictwem Internetu i zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Jako przedsiębiorca możesz więc zająć się istotnymi sprawami firmy, a my dopełnimy formalności online!

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder