info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Ubezpieczenie firmowe – warianty

Ubezpieczenia firmowe zależne są m.in. od konkretnej branży. Jeżeli zostaną do niej odpowiednio dobrane, odpowiadają na potrzeby każdego rodzaju przedsiębiorstwa. Jakie wyróżniamy warianty ubezpieczenia firmowego?

Ubezpieczenie OC zawodowe

Polisa OC zawodowa jest dobrowolnym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Przedstawiciele niektórych zawodów – np. prawnicy, rzeczoznawcy, doradcy finansowi czy lekarze – mają obowiązek posiadania tego rodzaju ubezpieczenia. Jeżeli jeden z nich popełni związany ze swoim zawodem błąd, pomaga ono pokryć koszty związane z odszkodowaniem dla osoby poszkodowanej. Decydując się na ubezpieczenie OC zawodowe, możesz czuć się w swojej pracy bezpiecznie i pewnie. W Polisaportal.pl zakupisz je w bardzo krótkim czasie bez konieczności wychodzenia z domu – wystarczy Ci dostęp do Internetu.

Ubezpieczenie OC firmy i działalności

OC firmy i działalności dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa ma bardzo duże znaczenie. Polisa ta jest coraz popularniejsza głównie w branży IT i budowlanej. Przykładowo, ubezpieczenie OC dla IT zabezpiecza firmę przed kosztami za ewentualne popełnione błędy. Pakiet Cyber, z którego mogą korzystać przedsiębiorcy, chroni ponadto przed włamaniami do systemu, wyciekiem danych czy atakami hakerskimi. OC firmy budowlanej obejmuje z kolei m.in. pokrycie strat za zniszczenie materiałów lub mienia klienta czy też prace wykonane w nieprawidłowy sposób. Ubezpieczenie chroni pracodawcę i zatrudnione przez niego osoby przed konsekwencjami materialnymi. OC firmy i działalności gospodarczej jest dostosowane do danej branży i ryzyka, które jest z nią związane. W jego skład wchodzi m.in. ubezpieczenie za podwykonawców bądź za produkt oraz ubezpieczenie pod kontrakty i przetargi. Korzystając z usług Polisaportal.pl, możesz ubezpieczyć swoją firmę także od zdarzeń losowych, np. pożaru, katastrofy budowlanej czy kradzieży z włamaniem.

Ubezpieczenie grupowe

Coraz więcej polskich firm oferuje zatrudnionym osobom ubezpieczenia grupowe. Wielu potencjalnych kandydatów zwraca na to uwagę podczas aplikowania na dane stanowisko. Do ubezpieczeń grupowych zaliczamy m.in. ubezpieczenie na życie, polisę zdrowotną czy polisę szpitalną. Pracownik objęty ubezpieczeniem grupowym może wykonywać badania laboratoryjne i korzystać ze świadczeń medycznych u specjalistów. Ma on również prawo do otrzymania świadczenia po narodzinach dziecka bądź odszkodowania w sytuacji wypadku, choroby, pobytu w szpitalu czy zgonu bliskiej osoby.

Gwarancje ubezpieczeniowe i korporacyjne

Gwarancje ubezpieczeniowe są dla inwestorów oraz klientów potwierdzeniem, że dane przedsiębiorstwo jest wiarygodne i ma odpowiednie zasoby – m.in. finansowe – do realizacji projektów. Informuje ono również o terminowości firmy oraz wysokiej jakości wykonywanych przez nią usług. Ubezpieczenie członków zarządu i kierownictwa chroni ich z kolei przed konsekwencjami pomyłek oraz ewentualnymi roszczeniami osób trzecich. Decyduje się na nie coraz więcej właścicieli, prezesów oraz członków zarządu.

Wybierając Polisaportal.pl, otrzymasz ofertę dostosowaną indywidualnie do potrzeb Twojej firmy.

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder