info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Ubezpieczenie OC dla IT – 5 faktów

Programiści, informatycy oraz inni specjaliści branży IT coraz częściej podejmują współpracę w formie B2B. Jest to umowa, która jest korzystna zarówno dla pracownika, jak i dla firmy. Jednak kwestia odpowiedzialności cywilnej spoczywa na osobie wykonującej zlecenie, czyli osoby z branży IT. Właśnie dlatego osoby te decydują się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia OC, które skutecznie chroni przed nieprzyjemnymi kosztami za błędy popełnione podczas wykonywania powierzonej pracy. Poniżej przedstawiamy 5 faktów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem polisy OC, aby mieć pewność o pełnej ochronie i gwarancję bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie OC IT – koszty obrony sądowej

Sprawy sądowe mogą trwać nawet kilka lat. Każdy proces wiąże się z ogromnymi kosztami, którymi obarczane są osoby pozwane. W branży IT taka sytuacja może mieć miejsce, a udowadnianie winy przez lata może doprowadzić do bankructwa i upadku firmy. Jeżeli nie chcesz narażać się na takie nieprzyjemności, sprawdź, czy oferowane ubezpieczanie OC dla IT obejmuje taką możliwość.
Ubezpieczenie OC dla IT – uszkodzenia, zniszczenia lub zaginięcia danych
Branża IT wiąże się z przechowywaniem i przetwarzaniem różnorodnych danych klientów. Zazwyczaj są to dane wrażliwe, których udostępnienie lub zniszczenie może doprowadzić do ogromnych strat i konsekwencji finansowych. Podstawowy zakres polisy rzadko obejmuje takie zdarzenia. Dlatego należy upewnić się, czy wybrane ubezpieczenie OC IT ma zapisek o możliwości utraty danych kontrahenta.

Ubezpieczenie OC IT – nieuczciwe działanie

Nieuczciwe działania oraz zaniechania również leżą w odpowiedzialności cywilnej pracodawcy. Jeżeli zatrudnisz pracowników lub masz podwykonawców, to pamiętaj o zabezpieczeniu swojej firmy na wypadek takiego zdarzenia. Ubezpieczenie OC dla IT powinno obejmować również zaniechania, ponieważ nigdy nie masz pewności, jak będą pracować osoby zatrudnione przez Ciebie.

Ubezpieczenie OC dla IT – świadczone usługi

Jako programista, informatyk lub inny specjalista możesz świadczyć różne usługi dla swoich klientów. Dla Ciebie może być to wszystko jasne i zrozumiałe. Jako właściciel oferujesz po prostu usługi informatyczne, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe rozdzielają je na różne rodzaje usług. Wykupując ubezpieczenie OC IT, pamiętaj, aby zawrzeć w nim wszystkie możliwe usługi, na przykład szkolenia, przechowywanie danych, projektowanie czy modyfikowanie oprogramowania.

Ubezpieczenie OC IT – klauzula terytorialna

Specjaliści z branży IT działają zazwyczaj na całym świecie. Zarejestrowanie jednoosobowej działalności gospodarczej w Polsce nie oznacza, że możesz prowadzić swoje usługi tylko na jej terytorium. Działalność programistów i informatyków często wykracza nawet poza Europę. Wystarczy jeden kontrahent lub jedna współpraca, aby przenieść się na rynek ogólnoświatowy. Właśnie dlatego ubezpieczenie OC dla IT powinno obejmować większy obszar. Wykupując polisę, zwróć uwagę na zapiski o terytorium, którego dotyczy dany zakres.

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder