info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Ubezpieczenie zdrowotne, pakiet medyczny, NFZ – 7 faktów i mitów

Ubezpieczenie zdrowotne / Prywatny Pakiet Medyczny

Niepokojący stan polskiej służby zdrowia, w tym wydłużające się kolejki do lekarzy i brak miejsc w szpitalach sprawiają, że posiadanie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego i prywatnego pakietu medycznego staje się niemal koniecznością. W związku z tym, odsetek osób inwestujących w ubezpieczenie zdrowotne i/ lub pakiet medyczny systematycznie się powiększa. W końcu każdy chce zadbać o swoje zdrowie oraz zapewnić sobie i swojej rodzinie najlepszą opiekę medyczną, bez konieczności martwienia się o dostęp do lekarzy, specjalistów i koszty związane z leczeniem.

Wielu z Was zastanawia się pewnie, jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne. Czym polisa zdrowotna różni się od pakietów medycznych i świadczeń NFZ i jaka jest cena takiego ubezpieczenia. Aby rozwiać wątpliwości, przedstawiamy 7 faktów i mitów nt. ubezpieczeń zdrowotnych, które pozwolą Ci lepiej ocenić, czego naprawdę potrzebujesz.

  1. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może zastąpić ubezpieczenie w NFZ – MIT   

W Polsce mamy 3 główne segmenty ubezpieczeń zdrowotnych: Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), który obejmuje największą część rynku, prywatne ubezpieczenia zdrowotne (oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe np. Allianz, Ergo Hestia, Warta) oraz prywatne pakiety medyczne (np. LuxMed, Enel-Med).

NFZ to państowy fundusz opieki zdrowotnej, który umożliwia korzystanie z bezpłatnej podstawowej jak i specjalistycznej opieki medycznej wszystkim osobom, które objęte są do tego prawem (m.in. pracującym na umowie o pracę lub zlecenie, zarejestrwoanym w KRUS, prowadzącym własną dzialalność gospodarczą, rencistom, emerytom, dzieciom, studentom do 26 r.ż., czy zarejestrowanym w urzędzie pracy bezrobotnym). Na rynku nie istnieją produkty ubezpieczeniowe, które mogą zastąpić świadczenia NFZ. To oznacza, że osoba, która nie jest ubezpieczona w NFZ nie może spodziewać się, że zakup prywatnego pakietu medycznego lub polisy zapewni jej kompleksowy dostęp do opieki zdrowotnej.

2. Ubezpieczenie w ramach NFZ skutecznie odpowiada na potrzeby polskich pacjentów – MIT

Biorąc pod uwagę obecną sytuację polskiej służby zdrowia możemy stwierdzić, że NFZ nie jest wystarczająco skuteczny, aby optymalnie odpowiedzieć na potrzeby polskich pacjentów. Przeciążoną publiczną służbę zdrowia wspierają prywatne placówki medyczne i ubezpieczenia zdrowotne, po które coraz częściej sięgają Polacy. Wg danych Polskiej Izby Ubezpieczeniowej, na koniec 2018 r. tylko z ubezpieczeń zdrowotnych (nie wliczając w to pakietów medycznych) korzystało ponad 2,6 mln osób – to o 23 proc. więcej niż w 2017 r.

3. Prywatny pakiet medyczny ułatwia dostęp do lekarzy i specjalistów – FAKT

Prywatne Pakiety Medyczne np. LuxMed czy Enel-Med zapewniają szybszy i łatwiejszy dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu (internistów), jak również specjalistów. Ponadto, w zależności od rodzaju abonamentu można również liczyć na bezpłane wykonanie różnego rodzaju badań, zabiegów, prostych operacji, czy opieki stomatologicznej. Dzięki temu, nie musimy miesiącami czekać np. na wizytę u laryngologa, badanie USG, czy RTG ani płacić za takie usługi w prywatnym gabinecie. Cena abonamentów miesięcznych różni się w zależności od rodzaju pakietu – podstawowy pakiet indywidualny może kosztować już 60 zł za miesiąc. (Więcej o prywatnych abonamentach medycznych możesz przeczytać tutaj: Ubezpieczenie zdrowotne)

4. Pakiety medyczne mogą kupić tylko firmy dla swoich pracowników – MIT

Pakiety medyczne mogą zakupić zarówno firmy dla swoich pracowników (ubezpieczenia grupowe), jak również osoby indywdualne. Szczególnym powodzeniem cieszą się pakiety rodzinne, z których mogą korzystać wszyscy zgłoszeni do ubezpieczenia członkowie rodziny, w tym również dzieci.

5. Ubezpieczenie Zdrowotne lub Polisa na Życie i Zdrowie oferuje inny rodzaj świadczeń niż prywatny pakiet Medyczny – FAKT

Posiadanie prywatnego pakietu medycznego ułatwia dostęp do lekarzy, specjalistów, zabiegów, za które nie musimy płacić jednorazowo i rozszerza zakres możliwości uzupełniających świadczenia w ramach NFZ. Natomiast ubezpieczenie zdrowotne stanowi kolejne ich dopełnienie. Posiadając polisę na życie i zdrowie, możemy liczyć na to, że w przypadku ciężkiego zachorowania, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam pieniądze z polisy, które mogą być przeznaczone na leczenie lub inny, dowolny cel. Ponadto, odpowiednie ubezpieczenie zapewni nam dostęp do zagranicznej opieki zdrowotnej („Best Doctors), czyli możliwość leczenia u najlepszych specjalistów w danej dziedzinie na świecie wraz z pokryciem kosztów z tym związanych (np. do sumy 2 mln EUR). W sytuacji, gdy w wyniku choroby lub wypadku nie bylibyśmy zdolni do pracy, otrzymamy wypłatę renty (miesięcznej lub jednorazowej) lub odszkodowania – dla nas lub dla naszych najbliższych. (Więcej o ubezpieczeniach zdrowotnych).

6. Ubezpieczenie zdrowotne jest drogie – MIT

Ceny ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń zdrowotnych są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, np. pakietu rozszerzeń, który wybierzemy. Jednak składka za podstawowy pakiet ubezpieczenia na życie może wynosić już 30 zł miesięcznie. Ubezpieczenie na życie wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym i możliwością skorzystania z opcji leczenia za granicą można nabyć już od 60 zł na miesiąc.

7. Ubezpieczenie zdrowotne można kupić online – Fakt

W PolisaPortal większość ubezpieczeń, w tym ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie zdrowotne, jak również indywidualne pakiety medyczne można zakupić online. Wystarczy skonaktować się z nami emailowo, telefonicznie lub poprzez formularz. Ekspert PolisaPortal bezpłatnie przeanalizuje potrzeby każdej osoby oraz zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Formalności trwają do kilku minut i mogą
w całości zostać przeprowadzone elektronicznie. PolisaPortal zapewnia dostęp do swoich usług 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, co pozwala na szybką i sprawną reakcję.

Posiadając prywatne ubezpieczenie zdrowotne oraz indywidualny pakiet medyczny możemy czuć się pewniej i bezpieczniej, a w przypadku wystąpienia problemów zdrowotnych mamy o wiele szersze spektrum możliwości – również finansowych.

Polisy Lekowe

Na polskim rynku medycznym nadal istnieje pewna niezagospodarowana luka ubezpieczeń zdrowotnych, którą w niektórych krajach za granicą wypełniają ubezpieczenia zdrowotne komplementarne. Zapewniają dostęp do leków nierefundowanych przez NFZ. Posiadając tego typu „polisy lekowe” możemy mieć pewność, że w przypadku zachorowania na konkretną, uwzględnioną w pakiecie chorobę – nierefundowaną przez NFZ, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty naszego leczenia oraz zakupu leków. Ubezpieczenia komplementarne wkrótce pojawią się na polskim rynku, a w PolisaPortal będziemy mieli je w sprzedaży, jako jedni z pierwszych.

Ubezpieczenie Zdrowotne
Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder