info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Zabezpieczenia firmy – na jakie gwarancje ubezpieczeniowe warto postawić?

Decydując się na skorzystanie z usług towarzystwa ubezpieczeniowego, warto zwrócić uwagę na gwarancje ubezpieczeniowe. Właściciele firm mogą wybierać spośród kilku ich rodzajów. Doświadczeni eksperci zawsze doradzają w wyborze i dopasowują ubezpieczenie do potrzeb przedsiębiorstwa. Czym różnią się one między sobą i które okaże się najlepsze dla danej firmy?

Gwarancje ubezpieczeniowe – korzyści dla firmy

Gwarancje ubezpieczeniowe wiążą się z wieloma korzyściami – zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i dla inwestorów czy klientów. To potwierdzenie, że dana firma ma zasoby, środki finansowe oraz możliwości, aby zrealizować konkretny projekt. Dzięki temu jej wiarygodność wzrasta – podobnie jak zaufanie klientów, którzy czują, że oddają inwestycję w ręce fachowców. Gwarancja ubezpieczeniowa zapewnia o wysokiej jakości wykonywanych przez firmę usług. Możemy wyróżnić kilka jego rodzajów.

Ubezpieczenie przetargowe

Jednym z rodzajów gwarancji ubezpieczeniowych jest ubezpieczenie przetargowe – inaczej wadialne. Zapewnia ono, że dane przedsiębiorstwo posiada odpowiednią ilość funduszy, aby zrealizować ustaloną inwestycję. Sprawdza się ono zwłaszcza w sytuacji, kiedy wykonawca, który wygrał przetarg, odmawia wykonania umowy bądź nie wniósł zabezpieczenia niezbędnego do wykonania umowy. Ubezpieczenie przetargowe jest honorowane na wszystkich przetargach na terenie Polski.

Ubezpieczenie zwrotu zaliczki

Innym rodzajem gwarancji ubezpieczeniowej jest ubezpieczenie zwrotu zaliczki. Stanowi ono gwarancję zabezpieczającą kwotę, jaką inwestor przekazuje wykonawcy, aby mógł on wykonać dany kontrakt. Jest ona przydatna w przypadku, kiedy inwestor wymaga zabezpieczenia zwrotu wpłaconej zaliczki.

Ubezpieczenie należytego wykonania usługi lub umowy

Gwarancja ubezpieczeniowa należytego wykonania usługi zabezpiecza jakość realizacji danej inwestycji. W przypadku ubezpieczenia wykonania umowy ubezpieczyciel deklaruje zapłatę określonej kwoty na rzecz inwestora, jeżeli wykonawca nie wywiąże się z podpisanej umowy.

Ubezpieczenie właściwego usunięcia wad i usterek

Gwarancja ubezpieczeniowa właściwego usunięcia wad i usterek sprawdza się głównie w przypadku firm budowlanych, wykończeniowych czy remontowych. Jest ono zabezpieczeniem dla inwestora w sytuacji, w której po zakończeniu kontraktu ujawnione zostaną skutki różnego rodzaju usterek. Ubezpieczenie to często jest łączone z ubezpieczeniem należytego wykonania umowy.

Istnieje również gwarancja ubezpieczeniowa kontraktowe, będąca powszechnym zabezpieczeniem realizacji podpisanych umów. Jako właściciel firmy, korzystając z usług Polisaportal.pl, możesz zdecydować się na każdy z wymienionych rodzajów ubezpieczeń. Nasi eksperci dobiorą polisę do indywidualnych potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Doradzimy Ci nie tylko podczas wyboru rodzaju ubezpieczenia, ale również w trakcie dopełniania niezbędnych formalności.

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder