info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Dobrowolne a obowiązkowe ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenia dzielą się na obowiązkowe dla każdej firmy oraz te całkowicie dobrowolne, które można, ale nie trzeba wykupić. Czym różnią się między sobą te dwa warianty i jakie typy polis możemy wyróżnić? Sprawdźmy!

Obowiązkowe ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenie obowiązkowe – jak sama nazwa mówi – to takie, które firma jest zobowiązana wykupić według przepisów prawa. W przeciwnym razie mogą zostać na nią nałożone pewne sankcje – m.in. kara upomnienia, nagany, zawieszenia, a nawet pozbawienia prawa do wykonywania zawodu. W Polsce obowiązkowe ubezpieczenie OC dotyczy m.in. przedstawicieli takich zawodów, jak lekarz, adwokat, doradca finansowy, księgowy czy inżynier budowlany. W ich przypadku OC jest niezbędne z uwagi na większe ryzyko wyrządzenia szkody osobom trzecim. Celem obowiązkowego ubezpieczenia jest zatem zabezpieczenie interesu zarówno poszkodowanych, jak i sprawców. Jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń obowiązkowych, które obowiązują na terenie Polski, jest OC pojazdów mechanicznych. Dotyczy ono zarówno przedstawicieli firm, jak również osób prywatnych.

Dobrowolne ubezpieczenia dla firm

Firmy mają możliwość skorzystania z dobrowolnego ubezpieczenia, dopasowanego do charakteru ich działalności oraz indywidualnych potrzeb. Dobrowolne ubezpieczenia OC nie tylko chronią przedsiębiorców przed roszczeniami, zapewniają ochronę prawną czy zabezpieczają środki finansowe, ale i pomagają budować ich pozytywny wizerunek. Co więcej, polisy obejmują ubezpieczenie firmy od kradzieży z włamaniem, dewastacji, katastrofy budowlanej czy pożaru. W Polisaportal.pl pomagamy przedsiębiorcom dobrać najlepsze ubezpieczenie dla działalności, wybierając spośród ofert najlepszych polskich towarzystw. Proces przebiega sprawnie i odbywa się w całości online.

Dlaczego warto zdecydować się na OC dla firmy?

Ubezpieczenie OC dla przedsiębiorców uznawane jest za dobrowolne, jednak w wymienionych wyżej przypadkach, stanowi obowiązek. Przedstawiciele niektórych branż, którzy nie stosują się do przepisów prawa, mogą zostać nawet pozbawieni możliwości wykonywania zawodu. Na ubezpieczenie warto zdecydować się więc także wtedy, kiedy nie posiadamy takiego obowiązku – niezależnie od rodzaju wykonywanej działalności. Polisa uwzględnia szkody różnego rodzaju i pomaga pokryć koszty wszelkich popełnionych błędów, wynikających z winy firmy.

OC dla firmy budowlanej, IT i innych

W Polisaportal.pl oferujemy klientom ponad sto rodzajów polis od najpopularniejszych polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Każda firma zasługuje na odpowiednią ochronę – dlatego też dopasowujemy ofertę do konkretnej działalności. Posiadamy pakiety ubezpieczeń m.in. dla folowoltaiki czy firm budowlanych i remontowych. Pomagamy dobrać także OC dla IT. Polisy obejmują ryzyka związane z danym biznesem i umożliwiają swobodne wykonywanie pracy. W przypadku firm budowlanych najlepiej zakupić zarówno deliktowy, jak również kontraktowy wariant ubezpieczenia.

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder