info@polisaportal.pltel. +48 726 504 517

Ubezpieczenie firmy budowlanej – cena i zakres

Istnieją zawody, które są zobowiązane prawem do wykupienia polisy OC. Jest to jasno określone w przepisach, ponieważ są to zawody, w których częściej niż w innych zdarzają się wypadki podlegające takiemu ubezpieczeniu. Do tej grupy zaliczają się między innymi lekarze, księgowi oraz fizjoterapeuci. W przypadku branży budowlanej polisa OC nie jest obowiązkowa. Każdy pracownik oraz pracodawca może dobrowolnie podjąć decyzję o tym, czy chce i potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia. Jednak polisa OC staje się częstym wymogiem kontrahentów. Bez takiego dokumentu szansa na wygraną w przetargu jest znacznie niższa. Sprawdź, ile kosztuje polisa dla takiej branży i dlaczego warto ją kupić.

OC firmy budowlanej – co obejmuje

W ostatnim czasie została zauważona tendencja wzrostowa w zakupie polis OC. Ten wzrost jest widoczny nie tylko w branżach objętych obowiązkiem, ale również w pozostałych dziedzinach. Nic w tym dziwnego, ubezpieczenie firm remontowych, sprzątających czy innych branż zabezpiecza przedsiębiorcę przed koniecznością zapłaty odszkodowania za powstałe szkody. Polisa OC zabezpiecza właściciela oraz pracowników od ponoszenia konsekwencji finansowych, które wynikły na skutek działania firmy lub z winy zatrudnionych osób. Niektóre przypadki obejmują również rozszerzenie o winę podwykonawcy. Dla wybrania najlepszego pakietu najlepiej skontaktować się z konsultantem, aby dobrał indywidualny zakres do potrzeb firmy.

Ubezpieczenie dla firmy budowlanej – rozszerzenie pakietu

Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele polis. Każda z nich ma inny zakres i obejmuje inne zdarzenia. Ubezpieczenie firmy budowlanej powinno być odpowiednio dopasowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Każda firma działa na nieco innych zasadach, specjalizuje się w innych usługach czy też działa na innym obszarze. Właśnie dlatego zakres OC polisy warto rozszerzyć. Podstawowe ubezpieczenie może nie spełniać oczekiwań właściciela firmy, a w konsekwencji również nie obejmować zdarzenia, które mogłoby się wydarzyć. Każda firma podpisuje indywidualną umowę z ubezpieczycielem. Przed zakupem najlepiej zapoznać się ze wszystkimi możliwymi rozszerzeniami i wybrać te, które są prawdopodobne w Twojej firmie. Dzięki temu możesz uniknąć stresu związanego z ewentualnymi kosztami po wypadku.

Ubezpieczenie dla firm budowlanych – cennik

OC firmy budowlanej nie jest dużym wydatkiem. Końcowa cena jest zależna od wybranego pakietu i dodatkowych rozszerzeń. Na rynku ceny są różne, niektóre mogą wynosić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Polisa Portal oferuje podstawowy zakres za jedyne 40 zł miesięcznie. Ubezpieczenie działa w trakcie, jak i po zakończeniu prac, co jest bardzo dużym atutem.

Polisa OC firmy budowlanej – czy warto ją kupić

Ubezpieczenie OC firmy budowlanej nie jest obowiązkowe, jednak warto je mieć. Jest to branża, w której nieciężko o błędy i szkody, a konsekwencje finansowe takiego incydentu mogą być niezwykle wysokie. Ubezpieczenie pokryje koszty naprawy, dlatego Ty, jako przedsiębiorca, możesz mieć cały czas spokojną głowę.

Wypełnij formularz
Przygotujemy ofertę dla Ciebie
[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder